Po drugiej stronie ekranu – fascynująca biografia Meryl Streep
Inteligentna, charyzmatyczna, wybitnie utalentowana – tak mogłaby brzmieć odpowiedź na pytanie, jaka jest Meryl Streep. Trudno szczędzić pochwał osobie, która stworzyła tyle znakomitych kreacji filmowych. Tym razem artystka zgodziła się zdradzić kilka faktów dotyczących jej warsztatu aktorskiego i życia osobistego. Dzięki nowej, szczególnej biografii, sympatycy bohaterki Wyboru Zofii czy Pożegnania z Afryką będą mogli poznać ją niemal osobiście.
2015-11-30, 10:14

Gwiazda filmowa światowego formatu

To, że Meryl Streep posiada wyjątkowy dar, przyznają zarówno koneserzy kina, jak i osoby, które zwyczajnie lubią wieczorem obejrzeć dobry film. Dokonania aktorki dowodzą, że jej nietuzinkowa uroda, wrodzone zdolności i ciężka praca stwarzają doskonałe warunki do zagrania praktycznie każdej roli. Mimo znaczących osiągnięć, artystka wciąż zaskakuje widzów i tym samym nie daje się zaszufladkować przez znawców. Surowa redaktor naczelna w filmie Diabeł ubiera się u Prady, zakonnica o zimnej osobowości w produkcji Wątpliwość czy zupełnie odmienna, pogodna i dowcipna matka z musicalu Mamma Mia! to zaledwie kilka ze stworzonych przez nią postaci, które trwale wyryły się w pamięci odbiorców i ujawniły szeroki wachlarz aktorskich umiejętności. Warto dodać, że kreacje te często powstawały we współpracy z mistrzami kina i przyniosły jej 3 Oscary oraz wiele innych nagród.

Meryl Streep – o sobie…i nie tylko

Autorem biografii Meryl Streep. O sobie jest Lawrence Grobel – twórca wyjątkowych wywiadów ze sławami światowego kina. Jego dziennikarski talent potwierdza się również na łamach książki o odtwórczyni roli Mirandy Priestly. W rozmowie z amerykańską artystką przeczytamy o pracy u boku Malrona Brando i Ala Pacino, o zabawnej odsłonie Wyboru Zofii, a także o sposobie pojmowania aktorstwa czy specyfice tego zawodu. Niemniej, publikacja jest także – na co wskazuje jej tytuł – oddaniem głosu samej bohaterce. Dlatego znajdziemy w tej książce mnóstwo krótkich wypowiedzi i złotych myśli, z których dowiemy się, co Meryl Streep sądzi o sobie i swojej rodzinie, o wychowywaniu dzieci, o modzie czy flirtowaniu na planie filmowym. Ponadto, poznamy sekrety dotyczące budowania roli oraz relacji z innymi aktorami.

Meryl Streep. O sobie to wyjątkowa publikacja, ukazująca fascynujący obraz artystki, jakiego dotąd nie znaliśmy. Bogato ilustrowana książka dostarcza wielu informacji i ciekawostek, maksymalnie skracając dystans między gwiazdą kina a czytelnikiem. Więcej szczegółów o najnowszej biografii Meryl Streep w recenzji na portalu kreatywna.pl.

KONTAKT / AUTOR
Dominika Pawlikowska
+48 22 360 55 00
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy