Kalejdoskop turystycznych wrażeń, czyli uroki Gran Canarii
Perła w koronie archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zwana jest często mini-kontynentem, z uwagi na bogactwo klimatyczne i krajobrazowe – spotkamy tam rozciągające się, naznaczone słonecznymi plażami równiny, jak również chłodniejsze, osnute deszczowymi chmurami tereny górzyste. To miejsce cieszące się niesłabnącą popularnością wśród turystów, którzy pragną zaznać prawdziwie rajskiego wypoczynku. Mowa oczywiście o Gran Canarii.
2015-12-03, 11:18

Malownicza topografia

Gran Canaria, jedna z wysp zaliczanych do Makaronezji, to 1 600 km2 zróżnicowanego terenu o zniewalających widokach. Świadectwem tego jest Tejeda – centralny region wyspy z uroczym parkiem Tamadaba. Składa się on z wąwozów i łańcuchów górskich, a także jednego z najlepiej zachowanych na tym lądzie lasów sosnowych. Wąskie, strome szlaki, biegnące wysoko wśród wzniesień, dostarczają podróżującym zarówno niezapomnianych wrażeń estetycznych, jak i dreszczyku emocji. Ciekawostką jest, że w porze deszczowej można w parku zobaczyć krystalicznie czyste, lśniące jeziora, podczas gdy w porze suchej mamy szansę przejść się ich wyschniętym dnem. Tejeda oferuje zwiedzającym również rozmaite odkrycia – od rycin i malowideł po chaty i Roque Bentayga – zabytkowe miejsce kultu dawnych ludów aborygeńskich.

Interesującą widokowo lokalizacją jest także Agaete, prowincja Gran Canarii, pełna dzikich i skalistych plaż. Fale oceanu, rozbijające się o nadbrzeże, to prawdziwe widowisko piękna i zarazem groźnej potęgi tamtejszej natury. Warto podążyć nadmorską promenadą Playa de las Nieves – plaży biegnącej między przystanią jachtową a starym portem – oraz zajrzeć do jednej z mijanych, uroczych restauracji.

Puerto de Mogán i Las Palmas

W parze z olśniewającymi obrazami przyrody idą nie mniej zachwycające pejzaże miejskie. Mowa tu między innymi o Mogán, jednym z najsłoneczniejszych miejsc Wysp Kanaryjskich, a zwłaszcza o Puerto Rico oraz Puerto de Mogán – uroczym miasteczku portowym, poprzeszywanym licznymi, wąskimi uliczkami, biegnącymi wśród pięknych kamieniczek. Osiedle domów wybudowanych nad kanałami wodnymi sprawia, że miejsce to nierzadko nazywane jest Wenecją Gran Canarii.

Turystyczne plany powinny też zawierać wycieczkę do Las Palmas – największego miasta Wysp Kanaryjskich. Na szlaku nie może zabraknąć La Vequeta, najstarszego obszaru, w którym znajduje się Museo Casa de Colón (Dom Kolumba) i niezwykła Katedra św. Anny. Doskonałym miejscem odpoczynku od miejskiego gwaru okaże się Ciudad Jardin, czyli dzielnica ogrodów. Tam koniecznie trzeba zajrzeć do muzeum poświęconego twórczości znanego hiszpańskiego malarza, Néstora de la Torre.

Kalejdoskop bajkowych scenerii oraz miejskich atrakcji przyprawia o zawrót głowy i nieustannie zachwyca rzesze odwiedzających Gran Canarię. Co jeszcze ciekawego oferuje to miejsce? Więcej informacji w opisie wyspy na portalu kreatywna.pl.

KONTAKT / AUTOR
Dominika Pawlikowska
+48 22 360 55 00
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy