Twoja skóra w szampańskim nastroju
Kto nie zna ceny, jaką trzeba zapłacić za wyśmienicie spędzoną zabawę imprezową? To jednak nie tylko ogólne zmęczenie czy ból głowy lub nóg. Skutki całonocnych wrażeń odczuwa także nasza skóra – zwłaszcza, jeśli nie udało nam się zdobyć na odpowiednią pielęgnację tuż po powrocie do domu. Co zrobić, aby przywrócić jej blask i zdrowy wygląd?
2015-12-10, 10:29

Co warto zrobić?

Sposoby na regenerację naszej skóry po udanej imprezie możemy umownie podzielić na czynności do wykonania oraz produkty i preparaty, które warto zastosować. Do pierwszej grupy zaliczylibyśmy oczywiście sen – odpowiedni wypoczynek to jeden z podstawowych i najbardziej ożywczych czynników. Następny byłby prysznic (pod ciepłą i zimną wodą, na przemian), poprawiający krążenie. Doskonała okaże się też kąpiel z olejkami i solami morskimi. Nie można również zapomnieć o nawodnieniu organizmu – wypijmy przynajmniej 1 litr płynów, najlepiej niegazowanej wody mineralnej i soku pomidorowego, który uzupełni braki wypłukanych przez alkohol mikroelementów. Ponadto, zadbajmy, aby dzień po całonocnej zabawie minął pod znakiem relaksu, lekkiej diety, spacerów na świeżym powietrzu i rezygnacji z makijażu.

Czego warto użyć?

Grupę drugą otwiera peeling całego ciała i twarzy, usuwający martwy naskórek i zanieczyszczenia. W przypadku zniszczonych, wysuszonych włosów warto zastosować półgodzinny kompres z odbudowującą odżywką. Z kolei w walce z opuchlizną wokół oczu sprawdzą się plasterki ogórka albo nieco ostygłe po zaparzeniu torebki rumianku. Zimny okład z mocnej herbaty lub naparu świetlika lekarskiego zadziała kojąco na obkurczenia naczyń krwionośnych i limfatycznych. Tak zwane worki pod oczami, oprócz masażu przy użyciu kostek lodu, skutecznie niweluje chłodzący żel pod oczy. Pamiętajmy również o maseczkach z produktów spożywczych (np. kefiru, twarogu czy miodu), kremie detoksykującym lub silnie nawilżającym oraz posiłku wolnym od nadmiaru soli, najlepiej złożonym głównie z owoców i warzyw.

Przede wszystkim jednak miejmy na uwadze to, że regeneracji potrzebuje cały nasz organizm, nie tylko skóra i ciało. Stosowne zabiegi pozwolą nam o niego zadbać oraz odzyskać siły, zdrowie i urodę. Więcej informacji o metodach pielęgnacji i ich właściwościach zawiera artykuł opublikowany w serwisie kreatywna.pl.

KONTAKT / AUTOR
Dominika Pawlikowska
+48 22 360 55 00
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy