Najłatwiejsze podróżowanie z nową aplikacją Google?
Organizacja wyjazdu turystycznego bądź wypoczynkowego nie musi zabierać dużo czasu ani wymagać bardzo wysokich kosztów. Wystarczy poszukać odpowiedniej okazji – albo skorzystać z nowej aplikacji Google. Jej celem jest proste i wygodne planowanie wczasów, bez względu na to, czy chodzi o weekend na Mazurach, czy 2-tygodniowy pobyt zagranicą. Jakie rozwiązania oferuje usługa Destinations?
2016-03-21, 09:07

Kieszonkowe biuro podróży

Chcielibyśmy wyjechać za miasto na kilka dni? Myślimy o dłuższym wypadzie na narty albo urlopie spędzonym w ciepłych krajach? To idealne sytuacje do zastosowania nowej aplikacji Destinations. Zintegrowana z funkcjami Google Flights oraz Google Maps, pełni rolę zaawansowanego menedżera turystycznego, ułatwiającego precyzyjne, kompleksowe zaplanowanie podróży i samego pobytu w miejscu docelowym. Dzięki temu rozwiązaniu ustalimy, gdzie chcemy się znaleźć, jak długo mamy zamiar tam zostać oraz ile powinien kosztować cały pobyt.

Dodatkowo, aplikacja Destinations jest przeznaczona dla urządzeń mobilnych, więc jesteśmy w stanie zaprojektować całą wycieczkę przy użyciu smartfona – idąc ulicą, czekając w kolejce do kasy lub siedząc w kawiarni. Intuicyjne w obsłudze narzędzie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem wśród wielu użytkowników, czego zapewne nie można powiedzieć o właścicielach biur turystycznych i serwisów podróżniczych.

Jak tam dotrzeć, gdzie się zatrzymać, co zobaczyć

Aplikacja Destinations, sprzężona z wyszukiwarką, posiada bogatą bazę danych i działa w oparciu o wpisywane frazy. Pozwala też filtrować wyniki, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Gdy już wybierzemy konkretny cel podróży, możemy uzyskać informacje o cenach biletów lotniczych, przejrzeć mapkę hoteli czy restauracji, sprawdzić aktualne warunki atmosferyczne miejsca, do którego chcemy się udać, a także zorientować się, jakie zabytki i atrakcje warto zobaczyć. Kreator pomaga również ocenić maksymalny koszt całego wyjazdu (dla jednej lub wielu osób) i wybrać rozwiązania wedle ustalonego przez nas budżetu oraz terminu. A to nie wszystko. Destinations przydaje się także do zaplanowania własnej trasy turystycznej – algorytm aplikacji oblicza czas potrzebny na zwiedzanie poszczególnych zabytków i dotarcie do kolejnych, wybranych punktów.

Jeśli chodzi o rezerwację biletów lotniczych czy miejsc hotelowych, odbywa się ona jeszcze na oddzielnych stronach. Trzeba też zaznaczyć, że propozycje dotyczące transportu lub zakwaterowania pojawiają się wedle umów z danymi firmami. Niemniej, aplikacja okazuje się praktycznym narzędziem, ułatwiającym szereg procesów decyzyjnych i organizacyjnych, a także dostarczającym wielu cennych informacji.

Na temat ilu miast zawiera informacje Google Destinations? Jakie są szanse na dostępność tej usługi w Polsce? Więcej wiadomości w artykule na portalu kreatywna.pl.

KONTAKT / AUTOR
Dominika Pawlikowska
+48 22 360 55 00
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy